Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище

“Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище” - освітня онлайн-програма з метою популяризації принципу усвідомленого підходу до моди та відповідального ставлення до споживання предметів одягу, взуття, аксесуарів. Це назва серії з восьми воркшопів, яка є основою онлайн-проєкту за участі фахівців у сфері апсайклінгу. Lviv Fashion Week разом із Zero Waste Lviv є партнерами проєкту, що реалізовується за співфінансування Посольства Нідерландів в Україні та за підтримки Українського культурного фонду. 

Серія відеороликів (один з яких виготовлений з використанням технології VR) – це не лише промоція екожиття та екомотивація, а й набір практичних інструкцій, рекомендацій для застосування на щодень. Це набір звичок і навичок "модного" апсайклінгу, які стануть у пригоді кожному прихильнику принципу відповідального споживання. Відтак, у кожному з 8-ми відеороликів глядач отримає коротку чітку інструкцію і візуалізацію схеми апсайклінгу.

Серед спікерів – дизайнерки Ольга Стеблак (бренд Olga Steblak) та Олеся Марчук (бренд Olesya Marchuk), Яна Червінська - дизайнерка бренду Yana Chervinska, Оксана Гураль – дизайнерка бренду Gural jewelry, Іва Репницька та Наталія Капустинська – авторки численних майстер-класів на тему апсайклінгу, Ірина Соловій - дизайнерка, авторка бренду екологічного пакування "Згорток", Marta Skinnysticks - авторка бренду художнього розпису одягу Skinnysticks.

Програма на тему апсайклінгу буде однаково цікавою як для тих, хто активно практикує принцип усвідомленого підходу до моди, так і для тих, хто хоче, але не знає з чого почати та як впровадити у щоденне життя принцип відповідального споживання. Проєкт розрахований на широку аудиторію людей, які не є клієнтами люксових брендів, які можуть не цікавитися дизайнерським одягом та модою взагалі, а просто шукають спосіб переробити старі речі/одяг. 

Саме тому у програмі використаний DIY-підхід (Do It Yourself, або ж зроби це сам) – формат, коли люди створюють речі своїми руками, який сьогодні став окремим суспільним трендом та популярним явищем масової культури.

Серія відеороликів з’явилася в мережі у жовтні; всі відеоролики є повністю доступними для перегляду на Facebook-сторінці та Youtube-каналі проєкту.