Lviv Fashion Week. День 3

      Третій день Lviv Fashion Week розпочався показами колекцій нових дизайнерів, які вперше беруть участь у Тижні Моди. Катерина Векшина (Новгород, Росія) продемонструвала колекцію «для дівчини міста, яка прагне бути різною». Це сукні, топи, блузи, штани, шорти і спідниці в біло-червоній гамі з орнаментами в східному стилі. Художник і ювелір Майя Котельницька продемонструвала колекцію прикрас ручної роботи в стилі 20-30 років ХХ ст. Інспіраціями при створенні колекції стали броші Рене Лаліка і Георга Кліманна, кольє Карла Германна і Моріса Грасхоппера, чорно-білі стрічки й фотознімки з Вірою Холодною і Марлен Дітрих. На подіум виходили моделі в чорному, цей колір став тлом для показу витончених ювелірних конструкцій з посрібленої міді, ниток перлин, каміння, скла та пір’я.

      Beata Stultica і Наталія Гампль представили вишукану, елегантну і водночас сексуальну колекцію весільних суконь, що відобразила нестандартний погляд дизайнерів на сучасну наречену. Моделі колекції відкриті, досить провокативні – це короткі сукні з асиметричними рваними контурами, прозорі сукні з нашаруванням шифону, облягаючі сукні з гіпюровими вставками; проте при всій «нестандартності» це класичний весільний total white look.

      Ірина Чернецька і Наталя Гончарук (Харків) продемонстрували колекцію купальників «Пори року». На створення колекції дизайнерів надихнула різноманітність фактур і мотивів техніки в’язання гачком. Ідеєю є передача сезонності, кожний купальник тематично відповідає одному із місяців року. В’язка гачком в техніці «free-form» передає в моделях характерні для пір року композиції. Відповідність купальника місяцю підкреслювали аксесуари (сумки, головні убори, взуття) і кольорова гама.

      Колекція весна/літо 2010 від Jujen fashion призначена для сильних жінок і самодостатніх чоловіків. Дизайнер бренду Євген Михайлишин на наступний сезон пропонує епатажні, яскраві та агресивні образи. Домінуючі кольори – чорний і фіолетовий, також білий і блакитний. Штани, куртки і короткі сукні в спортивному стилі, оздоблені металевою фурнітурою, впродовж дефіле поступово змінювались варіантами, наближеними до вечірнього одягу. На завершення показу були продемонстровані дві романтичні довгі сукні, біла і рожева, які випадали з початкового настрою колекції, зате стали логічним завершенням ланцюжка casual – вечірній одяг. В колекції використані трикотаж, атласні тканини, шифон, шовк і мереживо.

      Мар'яна та Ірина Курій свою нову колекцію «Екватор емоцій» створили для літнього відпочинку. Сонце, море, пляж – те, про що мріють усі в холодну дощову осінь. Основними кольорами колекції є червоний, зелений та блакитний, які в баченні дизайнерів символізують засмагу, пальми та море. Це одяг, який не лише створює сонячний настрій, а й змушує зануритись у море літніх емоцій. Переважають речі для чоловіків – футболки, шорти, легкі куртки і штани, проте колекція включає й жіночі моделі.

      Наталя і Олександр Урсуляк запропонували на сезон весна/літо 2010 колекцію ділового вбрання. Це простого крою вільний одяг в стилі casual – костюми, сукні-сарафани, блузи та романтичні шовкові сукні. Всі моделі зручні і комфортні в носінні, легкі, витримані в спокійних тонах. Як елемент оздоблення використана ручна вишивка старовинним бойківським орнаментом.

      Джерелом для створення колекції Наталі Міщенко і Уляни Недошитко стала повість Г.Квітки-Основяненка «Конотопська відьма». Подіум заповнили образи відьмочок у версії етно. Чорно-сіра колекція, в якій червоний і білий виступають лише як акценти, імпонує оригінальним трактуванням теми та багатством деталей – декоративних (вишивка, аплікації, ручні стібки, вистрочені защіпи) і конструктивних (пояси, портупеї, підтяжки, плечики). В колекції представлені також чоловічі моделі, верхній одяг і головні убори. Несподіваним аксесуаром і оригінальним принтом стали коти – магічні істоти, неодмінні супутники відьом.

      Діана Давидчук (Житомир) також запропонувала на сезон весна/літо 2010 етніку, але не українську, а східну. Нова колекція дизайнера створена під впливом традиційного вбрання жінок мусульманського Сходу. На подіум виходили босоногі моделі з закритим обличчям, одягнені в штани-шаровари або сукні, оздоблені розписом і вишивкою. Основні кольори колекції – чорний, білий, рожевий і блакитний. Одяг від Діани Давидчук, незважаючи на характерні для культури Сходу образи, носибельний і зручний.

      Маргарита Козак і Тетяна Гарматюк (Житомир, Хмельницький) представили нову «нестандартну» колекцію жіночого одягу - на межі комфорту і театральності. Ідея колекції в тому, що тіло і одяг мають бути одним пластичним цілим, одяг має виявляти жіночність. Блузи, спідниці, штани і сукні виконані в пастельно-бежевій кольоровій гамі, без зайвої екстравагантності, використані натуральні тканини, хутро і напівкоштовне каміння. Частина моделей зроблена повністю вручну.

      Вікторія Селезньова нову колекцію присвятила пам’яті Майкла Джексона – іконі стилю і поп-королю для багатьох поколінь. На подіумі панували чорний, білий і червоний кольори. В основі моделей колекції (це сукні, штани і жакети) – інтерпретація характерних елементів сценічних костюмів Майкла Джексона, в яких він з’являвся на концертах та в музичних відео. У колекції використані різкі кольорові контрасти, акцентована лінія плеча, характерні для Майкла аксесуари – капелюхи, білі шкарпетки та рукавички.

      Уляна Барабаш на сезон весна/літо 2010 запропонувала колекцію з доволі оригінальною концепцією – створену на основі інтерпретації символіки календаря майя. На подіум виходили моделі у вишуканих сукнях і костюмах оливкового кольору, доповнених шкіряними аксесуарами – поясами, рукавичками, сумками і взуттям. Оливковий колір, так як і дитячі моделі, символізує початок нового після апокаліпсису 2012 року, яким завершується календар. В колекції використані прості форми з календаря майя: квадрат, коло, трикутник; крій кожної моделі створений на основі однієї з форм, тому конструювання тут фактично немає. Дизайнер вдало використала драпірування тканин, створивши витончені жіночні образи.

      Cалон «Гранд стиль» представив на Lviv Fashion Week нову позасезонну колекцію вечірніх суконь, доповненням до яких стали рукавички, вишукані хутряні шубки та вкорочені накидки. Дизайнери звернулись до досить актуальної теми гламурних тусовок, пропонуючи одяг для вечірок, презентацій і червоних доріжок.

      Львівський дизайнер Олена Романова продемонструвала колекцію «для широкого кола клієнтів», поєднуючи фольклорні традиції з сучасними тенденціями, яскраві кольори з пастельними. На наш погляд, створення цілісної і виваженої колекції є важливішим, ніж охоплення максимальної аудиторії.

      Спеціальний гість Lviv Fashion Week дизайнер Rabia ben Barka (Лівія) продемонструвала колекцію в афро-арабському стилі. Загальний образ колекції має характерний відбиток традицій Лівії - це мікс ісламських, африканських та пустельних впливів. Rabia ben Barka пропонує для жінок і чоловіків переважно широкий, вільний одяг, нашарування тканин і елементів, складну вишивану орнаментику, шарфи і накидки в якості головного убору та масивні срібні прикраси. В колекції використані дорогі тканини, вишиті сріблом і позолотою, та найрізноманітніші кольори. Північно-африканські традиції, зокрема орнамент, поєднуються з західним кроєм і формами. . Показ Rabia ben Barka, що завершував фінальний день Львівського Тижня Моди, вразив екзотичністю та позитивом.

 

 

1. Beata Stultica & Наталія Гампль

2. Катерина Векшина

3. Майя Котельницька

4. Ірина Чернецька і Наталя Гончарук

5. Yujen fashion

6. Мар'яна та Ірина Курій

7. Наталя і Олександр Урсуляк

8. Наталя Міщенко і Уляна Недошитко

9. Діана Давидчук

10. Маргарита Козак і Тетяна Гарматюк

11. Вікторія Селезньова

12. Уляна Барабаш

13. Гранд стиль

14. Олена Романова

15-16. Rabia ben Barka

 

Фото: Олександр Шамов

Детальніший фоторепортаж - див. "дизайнери"

 

Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3Lviv Fashion Week. День 3